رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت حق را لبیک گفت
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت حق را لبیک گفت
تعداد مشاهده: 298
1395/10/20
print
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت حق را لبیک گفت
آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که بعداز ظهر دیروز به دلیل عارضه قلبی  در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود،

به رغم تلاش پزشکان در سن 82 سالگی دعوت پروردگارش را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
به گزارش شهرنوشت، محمد حاجی آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت و درمان، در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده برای آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرده است که ایشان در ساعت 18 امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی می شوند.
به گفته وی، آیت الله هاشمی رفسنجانی بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل و در اورژانس بیمارستان شهدای تجریش با حضور یک تیم کامل پزشکی و مجرب عملیات احیا آغاز می شود، اما متاسفانه در ساعت 19.30، تلاش پزشکان بی‌نتیجه می ماند و روح ایشان به ملکوت اعلی می پیوندد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های مهمی همچون عضویت در شورای انقلاب اسلامی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.
مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز درباره زمان و نحوه برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده است که هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است و اطلاعات لازم در این خصوص متعاقباً اعلام می شود.
سایت خبری تحلیلی شهرنوشت، ضایعه درگذشت این یار دیرین امام (ره) را به رهبر انقلاب، خانواده آن مرحوم و عموم مردم تسلیت می‌گوید.